X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Wyjeżdżasz na urlop? Ubezpiecz bagaż

2012-04-10 13:06 wtorek
Ubezpieczenie bagażu
Mało lubianym elementem urlopowych przygotowań jest pakowanie walizki lub plecaka na wyjazd. Poświęcamy bagażowi mnóstwo czasu, jedne rzeczy wkładając, inne wyjmując. Tak dużo zaangażowania i pracy może jednak pójść na marne, jeśli nasza pojemna i starannie zapakowana torba w drodze na wymarzone wakacje zaginie.

Bagaż, czego zapewne każdy przynajmniej raz doświadczył, ma tendencje do podróżowania w innym kierunku niż jego właściciel. Bywa też, że bez naszej woli i wiedzy w jego posiadanie wchodzi ktoś zupełnie nam obcy. Od takich sytuacji można się ubezpieczyć.

    Sprawdź ceny polis turystycznych!

Podobnie jak możliwe jest ubieganie się o odszkodowanie za utracony, na przykład na skutek wypadku komunikacyjnego czy powodzi, bagaż podróżny. Ubezpieczenie bagażu podróżnego obejmuje zwrot wydatków poniesionych z powodu nagłej konieczności zakupienia odzieży, obuwia i kosmetyków.

Kiedy nasz bagaż podlega ubezpieczeniowej ochronie

Osobno ubezpieczyć można również przewożony w bagażu sprzęt komputerowy i fotograficzny. Opcjonalnie możliwe jest zabezpieczenie się odpowiednim zapisem w polisie – i uregulowaniem wyższej składki – przed opóźnieniem w dostarczeniu przez przewoźnika walizki do miejsca przeznaczenia. Opłacenie dodatkowej składki pozwoli nam również ubiegać się o rekompensatę za bagaż utracony na skutek włamania do zamkniętego samochodu lub przyczepy.

Ubezpieczenie bagażu turysty nie obejmuje, jakże częstego podczas transportu samolotem, zniszczenia walizek, plecaków lub toreb. W takim przypadku trzeba dochodzić roszczeń od przewoźnika.

Ubezpieczenie bagażu nie jest doskonałą formą ochrony

Ubezpieczenie bagażu, choć przydatne, ma jednak szereg mankamentów. Począwszy do uszkodzenia przewożonych w luku samolotu toreb, których stan trzeba by udokumentować przed ich nadaniem i po ich odebraniu. Jeśli dojdzie do kradzieży bagażu, jak udowodnić, że nie stało się to przez naszą nieroztropność i nieuwagę?
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
  • 2012-07-21 18:41 sobota ~gupowa | [+] odpowiedz
    Z doświadczenia wiem że naprawde warto.. odkąd gdzieś wyjeżdżam to wykupuję takie ubezpieczenie podróżnicze, w którym ubezpieczenie bagażu jest zawarte. zazwyczaj jest to Generali.
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Inkaso - jest formą rozliczeń bezgotówkowych. Polega ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź